Operacja zaćmy NFZ: czy warto korzystać z takiej opcji?

Operacja zaćmy NFZ: czy warto korzystać z takiej opcji?
Zaćma to nie wyrok. O tym wie chyba każdy. Niestety, leczenie w ramach NFZ nie należy do łatwych i bardzo długo trwa. Kolejki na zabieg to czasem nawet trzy lata. Mimo wszystko wiele osób jest w stanie tyle wytrzymać, bo nie stać ich na leczenie prywatne. Czy jest jakiś sposób, by skrócić kolejki do specjalisty.

Od skierowania do zabiegu…

Od diagnozy do zabiegu mija, niestety, sporo czasu. To nie działa ot tak. Choć opieka medyczna powinna działać jak tylko najlepiej się da, to jednak wciąż zdarzają się nieprawidłowości. Wiele rzeczy jest niedopracowanych. W efekcie klienci czekają na przyjęcie do specjalisty nawet 3 lata, a operacja zaćmy NFZ powinna być przeprowadzona jak najszybciej. To zdecydowanie za długo. Po pierwsze, w ten sposób znacząco obniża się ich komfort życia. Po drugie, nieleczona zaćma może powodować wiele problemów. Poważną konsekwencja choroby jest całkowita utrata wzroku. Tak może się stać, jeśli z zabiegiem będziemy zwlekać zbyt długo. Do takiej sytuacji nie można dopuścić, bo potem już nie będzie żadnego ratunku. Niestety, wciąż wiele osób czeka miesiącami na prostą operację. Polski system leczenia jest, krotko mówiąc, niedoskonały. Jest wiele patologii, nad którymi trzeba popracować. Póki co pacjenci są skazani na długie oczekiwanie i albo się z tym pogodzą, albo będą szukać innych sposób leczenia.

A może leczenie za granicą?

Coraz popularniejsze staje się leczenie za granicą. To rozwiązanie, z którego korzysta coraz więcej pacjentów. Na czym to polega? W dużym skrócie na tym, że można skorzystać z opieki medycznej w dowolnym kraju Unii Europejskiej w ramach tzw. dyrektywy transgranicznej. To bardzo dobre rozwiązanie. W praktyce wiąże się to ze znacznie mniejszymi kosztami zabiegu i krótkim czasem oczekiwania na przyjęcie do lekarza. W ten sposób można bardzo dużo zdziałać. Z takiej możliwości korzysta coraz więcej osób, bo jest to metoda coraz bardziej dostępna. Nie trzeba załatwiać wszystkiego „na własną rękę”. Wiele placówek medycznych w Polsce pomaga w zorganizowaniu wszelkich niezbędnych formalności. Dzięki temu nie trzeba się niczym przejmować. Wystarczy jedynie umówić się do kliniki w Polsce na badania konsultacyjna, a potem personel medyczny umówi nas na zabieg do czeskiej kliniki. Na miejsce będziemy dowiezieniu busikiem. Minusem takiego przedsięwzięcia jest to, że za zabieg trzeba zapłacić z góry około 2,5 tys. zł. Potem jednak można liczyć na refundację z NFZ. Na obecną chwilę dostaje się 2,1 tys. zł. Faktyczne koszty, jak trzeba w sumie ponieść to około 500 zł, a więc stosunkowo niedużo. Nic dziwnego, że wiele osób decyduje się na leczenie w ten sposób, bo operacja zaćmy NFZ to sporo uciążliwości.

PODOBNE WPISY
—————————-
http://vagans.slask.pl/leczenie-zacmy-czechy-czy-polska-co-wybrac
http://metal-system.biz.pl/cena-operacji-zacmy-czechach
http://ecandy.pl/najlepszy-gabinet-dentystyczny-znajdziecie-tarnowskich-gorach
http://www.70plus.pl/forum/showthread.php?1126-czy-chodzicie-regularnie-do-dentysty&p=3016#post3016
http://vagans.slask.pl/co-zrobic-by-dzieci-nie-baly-sie-dentysty

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s