Zabieg zaćmy to szansa na odzyskanie zdrowego wzroku

Zabieg zaćmy to szansa na odzyskanie zdrowego wzroku
Choroby oczu i wady wzroku coraz częściej dotykają ludzi na całym świecie. Wiele czynników odpowiada za taki stan rzeczy, a jednym z nich jest niewątpliwie rozwój i ilość urządzeń zaawansowanych technologicznie, które są obecne w naszym życiu. Przeczytaj ten artykuł i zobacz, czym jest zaćma oraz jak można ją wyleczyć.

Niezdrowy tryb życia niszczy nasz wzrok

Czas jaki spędzamy przed monitorami komputerów i ekranami smartfonów ma bardzo niekorzystny wpływ na nasze oczy powodując pogorszenie jakości widzenia. Nie mniej istotnym elementem jest coraz gorszy stan środowiska naturalnego, a w szczególności powiększająca się dziura ozonowa, przez którą zwiększone promieniowanie UV dociera do powierzchni ziemi wywierając bardzo niekorzystny wpływ na nasz organizm, a w szczególności na narząd wzroku przyczyniając się do powstawania nowych lub szybszego rozwoju chorób wrodzonych.

Co to jest zaćma?

Jedną z takich chorób jest zaćma, znana też pod nazwą katarakta. Choroba ta objawia się zmętnieniem soczewki oka, powodując pogorszenie ostrości i jakości widzenia, a w konsekwencji może doprowadzić do całkowitej ślepoty. Aby tego uniknąć niezmiernie ważna jest wczesna diagnoza oraz zabieg zaćmy, podczas którego uszkodzona przednia część lub całość naturalnej soczewki jest wymieniana na nową. Warto jeszcze dodać, że zabieg zaćmy jest to jedyna szansa na całkowite po\bycie się choroby. Zaćma to choroba, która ma wiele przyczyn powstawania i rozwój jej może nastąpić w każdym wieku. Może występować jako wada wrodzona, która rozwija się już u noworodków, a także nabyta, która jest wynikiem różnych innych chorób np. cukrzycy. Często również zaćma zaczyna się rozwijać w wyniku bezpośredniego, mechanicznego urazu zarządu wzroku.

Regularnie odwiedzaj okulistę

Bez względu na genezę powstania zaćmy, nie należy bagatelizować żadnych objawów związanych z pogarszającą się ostrością widzenia, a także zmniejszającym się polem widzenia. Zbyt późne zdiagnozowanie i niepodjęcie leczenia operacyjnego, w skrajnych przypadkach może doprowadzić do całkowitej ślepoty. Na powstanie zaćmy narażeni są wszyscy ludzie niezależnie od wieku i płci, dlatego też każdy powinien regularnie badać wzrok, aby można było możliwie jak najszybciej wykryć wszelkie nieprawidłowości.

PODOBNE WPISY
—————————-

http://franchising.pl/forum/3355/pomysl-biznes-restauracja-regionalna/
http://metal-system.biz.pl/przygotowac-maly-hotel-sezon-warto-postawic-program-obslugi-malego-hotelu
http://hotelinfo24.pl/news,1646,1,Mozna_zrobic_to_prosciej__3_niezbedne_narzedzia_do_prowadzenia_biznesu_gastronomicznego.html
http://vagans.slask.pl/zacma-przyczyny-i-leczenie

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s