Etapy pisania aplikacji komputerowej – system zgłaszania błędów

Etapy pisania aplikacji komputerowej – system zgłaszania błędów
Wszyscy z nich korzystamy – młodzi i starsi. Są one pisane w różnych językach – java, php, html, javascript, python i wielu innych językach. Wszystko zależy od tego na jaki system operacyjny, na jakie urządzenia są napisane. Oczywiście mowa o aplikacjach, stronach internetowych, ogromnych serwisach www, grach czy programach wykorzystywanych w biurach.

Czasochłonna praca

Większość z nas nie zdaje sobie jednak sprawy, że napisanie takich aplikacji to dość skomplikowany i bardzo czasochłonny proces. Proces pisania aplikacji komputerowych składa się z wielu etapów.

Etap 1: Planowanie i projektowanie

Na tym etapie planowane jest działanie całej aplikacji, planowane są funkcje jakie ma posiadać dany program, wybierana jest metoda programowania oraz język programowania.
W tym etapie planuje się również czas przewidziany na realizację poszczególnych etapów powstawania tej aplikacji, a jest ich przecież kilka. Wybierane są osoby odpowiedzialne za pisanie aplikacji, za testowanie i za nadzorowanie całego projektu.
Ten etap zawiera także dokładne budżetowanie danego projektu.

Etap 2: Pisanie aplikacji

Na tym etapie na początku zespół graficzny przygotowuje wymagane grafiki, które będą wykorzystane w aplikacji. Po zaakceptowaniu grafik, są one przekazywane do zespołu programistów, którzy mają jedną z ważniejszych funkcji. To właśnie oni przy pomocy jednego z języków programowania przygotowują całe serce aplikacji. W zaprogramowanym kodzie jest zawarty cały mechanizm działania danej aplikacji. Podczas działania aplikacji, w zależności od potrzeby wykonywane są określone fragmenty kodu.

Etap 3: Testy aplikacji

To także bardzo istotny etap powstawania aplikacji i często w tym procesie używa sie system zgłaszania błędów. Dzięki niemu testerzy są w stanie wyłapać wszystkie błędy, które mogły powstać na etapie projektowania i później tworzenia aplikacji. Jednak te błędy powinny być w odpowiedni sposób raportowane. Najlepszym sposobem raportowania błędów na etapie testowania jest ssystem zgłaszania błędów. Dostęp do tego systemu mają wszyscy biorący udział w projekcie, dzięki temu szybko można poprawić wszystkie błędy.

PODOBNE WPISY
—————————-

http://antidotum.czest.pl/plac-zabaw-budzet-obywatelski-dla-zamoscia
http://alba.bytom.pl/plac-zabaw-budzet-obywatelski-masz-wplyw-na-rozwoj-swojego-miasta
http://krzinia.pl/profesjonalna-szkolenia-jira
http://tabu.slask.pl/postaw-na-warzywa-szaszlykow-przygotuj-pyszne-szaszlyki

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s